Mineralinis sausasis skiedinys putų polistirolo, mineralinės vatos plokščių klijavimui ir armavimui.
Description
Polistirolo ir akmens vatos klijų-armavimo mišinio Caparol CT190 savybės
- Nedegus arba sunkiai degus naudojant su minėtomis „WDW” šiltinimo sistemomis.
- Atsparus oro atmosferos poveikiui, hidrofobiškas.
- Ypač gerai laidus vandens garams, “kvėpuojantis”.
- Labai patvarus.
- Ekologiškas.
- Mineraliniai rišikliai su plastikliais.
- Hidrofobiškumą, elastingumą, sukibimą gerinantys priedai.
Pakuotė
25 kg maišai
Mišinio spalva
Šviesiai pilka.
Laikymo sąlygos
Sausai, vėsiai bet ne šaltyje. Saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.
Pagrindo paruošimas
Akmens mūras, betonas, gerai kimbantys paviršiai turi būti švarūs, sausi, ir išlaikantys apkrovą. Reikia nuvalyti nešvarumus, kibimą mažinančias medžiagas (pvz., alyvos plėvelę), taip pat skiedinio perteklių.
Pakenktus, atsilupinėjusius dažų sluoksnius ir atšokusius tinkus, kiek įmanoma reikia visiškai pašalinti. Atšokusį tinką reikia pašalinti (nudaužyti), o paviršių iš naujo gerai nutinkuoti.
Stipriai įgeriančius, birius arba tepančius paviršius reikia gerai nuvalyti iki tvirto pagrindo ir nugruntuoti .
Sąnaudos
Polistirolui, mineralinei vatai klijuoti:
rumbų ir taškų metodas: apie 4,5-5,0 kg/m²
viso paviršiaus klijavimas: apie 5,5-7,0 kg/m²
dalinis paviršiaus klijavimas mašinomis: apie 5,5-6,0 kg/m²
Armavimo sluoksnis:
apie 4,5 kg/m², jeigu naudojamos polistireno plokštės.
apie 5,0 kg/m², jeigu naudojamos mineralinės vatos plokštės.
Dengimo sąlygos
Aplinkos, pagrindo temperatūra dengiant ir džiūstant turi būti ne žemesnė kaip +5°C ir ne aukštesnė kaip +30°C. Negalima dengti tiesiogiai šviečiant saulei arba esant stipriam vėjui, esant rūkui arba didelei drėgmei.
Dirbant remtis Vokietijos tinkavimo asociacijos instrukcijomis „Tinkavimas esant žemai ir aukštai temperatūroms”.
Džiūvimas/Džiūvimo trukmė
Mechaniškai sutvirtinti smeigėmis, reikia gerai sukibus klijų sluoksniui maždaug po 1 dienos.
Kai oro temperatūra yra + 20°C ir santykinis oro drėgnumas 65 %, armavimo sluoksnio paviršius išdžiūsta per 24 valandas. Armavimo sluoksniai visiškai išdžiūsta ir paviršius išlaiko apkrovą po 2-3 dienų.
„Capatect Klebe- und Spachtelmasse 190″ džiūsta veikiama hidratacijos (drėgmės) ir keičiantis fizikinėms savybėms, t.y. garuojant vandeniui. Todėl šaltuoju metų laiku arba esant dideliam oro drėgnumui, džiūvimo trukmė būna ilgesnė.
Įrankių plovimas
Panaudotus įrankius tuojau pat išplauti vandeniu.
Medžiagos dengimas
„Capatect-Klebe- und Spachtelmasse 190″ gali būti dengiamas visosmis įmanomomis mašinomis, taip pat rankiniu būdu galinga lėtaeige elektrine maišykle, maišyti švariu, šaltu vandeniu tol, kol masė pasidarys vienalytė, be jokių grūdelių. Palikti 10 min. bręsti ir dar kartą trumpai pamaišyti. Jeigu reikia, po 10 min. galima skiedinį praskiesti, įpilant truputį vandens (25 kg maišui – 5-6 l vandens).
Priklausomai nuo atmosferos sąlygų, skiediniui paruošti reikia apie 2-2,5 valandos. Negalima sukietėjusios masės iš naujo skiesti vandeniu.
Izoliacinių plokščių klijavimas
Klijų masę užtepti ant plokštės blogosios pusės, priklijuojant centrą ir kraštus: palei plokštės kraštus tepamos 5 cm pločio klijų juostos, o per plokštės vidurį tepami 3 delno dydžio apskriti klijų plotai. Masės sukibimo paviršius taip pat sluoksnio storumas priklauso nuo paviršiaus – medžiagą reikia tepti taip, kad klijų sluoksnis padengtų apie 40 proc. paviršiaus. Klijų ir glaisto masė gali išlyginti pagrindo nelygumus iki ± 1 cm. Termoizoliacines plokštes dėstyti sukibimui ruožais, dedant ir stipriai prispaudžiant prie paviršiaus iš apačios į viršų. Netepti klijų plokščių susidūrimo vietose. Žiūrėti, kad plokštės nepasistumtų iš vietos ir nenukryptų nuo pagrindo.